Okna Salamander Bluevolution 82 MD – czy to dobry wybór?

Okna Salamander Bluevolution 82 MD łączą w sobie innowacyjne technologie, wybitnie wysokie jakościowo parametry oraz estetykę. System okien Bluevolution idealnie wpisuje się w zasady nowoczesnego budownictwa energooszczędnego. Firma jest pozytywnie nastawiona do wymagających klientów, dlatego oferuje nie tylko gotowe rozwiązania, ale również proponuje możliwość przygotowania produktu na specjalne zamówienie.

Energooszczędność okien Salamander Bluevolution 82 MD

W nowoczesnym budownictwie bardzo dużą uwagę przykłada się do energooszczędności. System Bluevolution 82 MD wykorzystuje wiele technologii oraz rozwiązań, które umożliwiają oszczędność strat energii cieplnej. Standardowe okna, wykonane w tym systemie, posiadają dwukomorowy pakiet ciepłych szyb o niskim współczynniku izolacji termicznej. Natomiast profile, do których produkcji wykorzystuje się wysokiej jakości PCV, idealnie sprawdzają się w roli izolatora termicznego. Jest to skutkiem sześciokomorowej budowy profilu oraz potrójnemu uszczelnieniu. Dzięki zastosowaniu ciepłej ramki i dwukomorowego pakietu szybowego, okna spełniają kryteria energooszczędnych. Kolejnym rozwiązaniem proponowanym przez producenta jest doposażenie okien w szyby z powłoką selektywną, która przepuszcza znacznie mniej promieni słonecznych, niż zwykła szyba.

Bezpieczeństwo systemu Bluevolution 82 MD

Kolejnym aspektem bardzo istotnym dla okien Salamander, jest ich bezpieczeństwo. Okna posiadają wzmocnienie stalowe oraz dodatkowe usztywnienie w postaci żeber. Również głębokość zabudowy, o wymiarze 82 mm, pełni ważną rolę w zachowaniu standardów bezpieczeństwa. Okna stworzone w systemie Bluevolution 82 MD spełniają standardy gwarantujące możliwość wykorzystywania ich podczas budowy ogromnych konstrukcji. Ochronę przed włamaniem zapewniają zamontowane w oknach punkty antywyważeniowe oraz czopy utrudniające włamanie, które mają za zadanie kontrolować docisk oraz blokować okno w przypadku błędnego położenia klamki. Dla dodatkowego podniesienia poziomu bezpieczeństwa, okna w systemie Bluevolution mogą być wyposażone również w specjalny hamulec w klamce oraz „angielski uchył”, które kontrolują sposób oraz poziom otwarcia okna. Te innowacyjne rozwiązania proponowane są przede wszystkim do domów i mieszkań, w których znajdują się dzieci.

Estetyka okien Salamander

Nie sposób zaprzeczyć, że wygląd i estetyka wykonania okna gra bardzo dużą rolę przy jego wyborze. Producent okien w systemie Bluevolution proponuje wiele wariantów kolorystycznych oraz wykończeń. Okna mają bardzo klasyczny i elegancki design, który wpasowuje się do każdego pomieszczenia. Warto zaznaczyć, że istnieje również możliwość wybrania rdzenia, który dostępny jest w kolorze białym, brązowym, karmelowym oraz antracytowym. W zależności od osobistych preferencji, producent proponuje okucie ukryte lub centralne.

Podsumowując, okna Salamander Bluevolution 82 MD to świetny wybór. Okna w tym systemie charakteryzują się energooszczędnością, wysokim poziomem bezpieczeństwa oraz ogromnym wyborem kolorów i wykończeń.

Dodaj komentarz